Porady

Jak dobrać suknię ślubną do sylwetki którą posiadasz?

Odpowiedni wybór sukni ślubnej wymga fachowej wiedzy i dobrej znajomości własnej sylwetki.

Najpierw zastanów się jaki element Twojej figury jest najciekawszy i pragniesz go  wyeksponować. Może to być szczupła talia, zgrabne pośladki, posągowe ramiona lub ponętny biust. Czy jesteś wysoka, czy niska?  Jaka jest proporcja pomiędzy długością nóg i tułowia? Czy masz długą szyję i czy będziesz miała upięte włosy? Każdy z tych elementów ma bardzo duże znaczenie przy doborze odpowiedniej sukni ślubnej.

Zastanów się również co chciałabyś zatuszować lub zmienić na lepsze. Można to uzyskać stosując odpowiednie cięcia i ułożenia sukni .  Należy w odpowiedni sposób dopasować krój sukni do sylwetki, a następnie skomponować go z pasującymi detalami podkreślającymi styl.

Aby pomóc w doborze tak wyjątkowej kreacji dla przyszłych Panien Młodych podajemy kilka podstawowych typów sukni, które szyte są przez firmę Margarett.

Suknia w stylu empire.

Suknia odcięta tuż pod biustem i spływająca swobodnie ku dołowi. Malutki karczek ozdobiony na biuście.Często podkreślany ozdobną wstążką lub broszą.  Suknia może mieć małe i delikatne rękawki lub ramiączka.Najczęściej wykonana jest z muślinu lub haftowanego tiulu. Suknia pasuje do wszystkich typów sylwetek z pominięciem rozmiarów powyżej 46.

Suknia typu syrena

Fason odpowiedni dla Pań szczupłych o wyraźnie zaznaczonej talii oraz kształtnych biodrach. Biust zbyt duży można wyszczuplić cięciem dekoltu, zbyt mały można powiększyć odpowiednim ułożeniem materiału.Przy szczupłej talii i płaskich biodrach można wybrać syrenę, łączoną ze „spienioną” masą falbanek,które powiększą optycznie biodra.

Suknia typu Princess

Dopasowana w biuście i w talii, od bioder rozszerza się ku dołowi. Posiada wydłużające sylwetkę cięcia francuskie, które optycznie wyszczuplają talię i mogą zamaskować zbyt obfite biodra czy uda. Jest to świetny typ sukni pasujący do większości sylwetek.

Suknia typu bombka

Nowoczesny styl, dla szczupłych lub umiarkowanie tęższych Pań. Drapowania mogą maskować niedoskonałości sylwetki.

Suknia typu balerina

Suknia jednoczęściowa lub gorset ze spódnicą. Ten typ sukni posiada bardzo mocno podkreśloną talię i szeroką spódnicę, która jest rozłożona na dużej halce z fiszbinami.
Jest to model dla Pań szczupłych w górnej części tułowia. Suknia optycznie zmniejsza talię i maskuje niedoskonałości ud.

Suknia typu „linia A”

Jest to klasyczna suknia, górą dopasowana do sylwetki, natomiast dołem rozchodzi się od linii bioder tworząc jakby literę „A”. Suknia pasuje prawie do każdego rodzaju sylwetki.

Suknie wyszukane, wyjątkowe

Obecnie bardzo wiele naszych sukni jest nietypowych, zaskakujących pomysłami. Są to suknie dla Pań odważnych, lubiących wyróżnić się, zdecydowanych. Mogą być nowoczesne, proste lub bardzo ozdobne,ale wszystkie o wyszukanym kroju. Panna młoda w takiej sukni z pewnością zostanie zapamiętana na bardzo długo.